بیمه بدنه

بیمه_بدنه_ایران
بیمه_بدنه_ایران
استعلام قیمت بیمه

بیمه بدنه یکی از پر استفاده ترین بیمه نامه ها در کشور می باشد. با خرید بیمه بدنه ، شرکت بیمه متعهد به پرداخت خسارت وارده به بیمه گزار در حوادثی مانند حریق ، سرقت و حادثه ای که خود بیمه گزار مقصر باشد ، می شود.

با توجه به افزایش تعداد سرقت خودرو امروزه بیمه بدنه به عنوان یکی از پر اهمیت ترین بیمه ها محسوب می گردد.

بیمه بدنه ایران تخفیف اقساط

محاسبه بیمه بدنه

بیمه بدنهپوشش های اصلی

حادثه

خسارتی كه ناشی از برخورد خودرو به يك جسم ثابت يا متحرك و يا برخورد اجسام ديگر به وسیله نقلیه و يا واژگونی و سقوط خودرو باشد و يا چنانچه در حين حركت ، اجزا و يا محمولات خودرو به آن برخورد نمايد و موجب بروز خسارت شود.

آتش سوزی

حوادثی كه در آن اثر آتش سوزی ، صاعقه و يا انفجار به خودرو و يا لوازم يدكی اصلی همراه آن وارد گردد.

سرقت کلی

در صورتی كه وسیله نقلیه دزديده شود و يا چنانچه خودرویی که دزدیده شده پیدا شود و پس از پیدا شدن خودرو معلوم شود که لوازمی از آن سرقت شده  یا آسیب دیده است خسارت لوازم به سرقت رفته یا آسیب دیده نیز از این محل پرداخت خواهد شد . 

بیمه بدنهپوشش های تکمیلی 

بیمه گذار علاوه بر پوشش های اصلی با انتخاب هریک از پوشش های تکمیلی زیر و پرداخت حق بیمه مربوطه میتواند از مزایای پوشش  یا پوشش های انتخاب شده بهره مند گردد .

۱- بیمه بدنه پوشش بلایای  طبیعی

خسارت هاي ناشی از سيل ، زلزله و آتشفشان  

از آنجاییکه ایران جزو ده کشور بلاخیز جهان محسوب میگردد اکیدا توصیه میگردد بیمه گذاران با پرداخت ۵ درصد حق بیمه بیشتر پوشش بلایای طبیعی را خریداری نمایند تا در صورت وقوع زلزله و سیل امکان جبران خسارت وجود داشته باشد . 

۲- بیمه بدنه پوشش سرقت لوازم خودرو

در شرایطی که خودرو سرقت نشده است لیکن در حال توقف لوازم خودرو دزدیده شده است با خرید این پوشش میتوان خسارت های دزدیده شدن لوازمی همچون رادیوپخش ، باندها ، آمپیلی فایر و رینگ و لاستیک ، واحد هوشمند یا کامپیوتر خودرو یا سایر قطعات فابریک و غیر فابریک که به رویت کارشناس بازدید اولیه رسیده باشد را از شرکت بیمه دریافت کرد ..

 2-1 : سرقت در جای لوازم جزیی : در این حالت فقط لوازم یا قطعاتی بیمه میشود که بطور مشخص در بیمه بدنه نام برده شود

 2-2 : سرقت در جای کلیه لوازم خودرو  :  در این حالت کلیه لوازم و قطعات اصلی فابریک و غیر فابریک و نصب شده روی خودرو تحت پوشش قرار میگیرد و نیازی نیست که از تک تک آنها نام برده شود بدیهی است که این حالت پوشش گسترده تری دارد و به همین دلیل حق بیمه بیشتری هم میبایست پرداخت گردد.

۳- بیمه بدنه پوشش شکست شیشه

شکست شیشه بدلیل تغییر دما ،متراکم شدن هوا در داخل خودرو و به عللی غیر از خطرات اصلی . لازم به توضیح است که شکستن شیشه های خودرو به دلیل برخورد سنگ و یا هر جسم خارجی جزو تعهدات اصلی بیمه بدنه است و بدون خرید پوشش شکست شیشه امکان دریافت خسارت وجود دارد . این پوشش صرفا برای مواردی است که شیشه های خودرو صرفا بدلیل تغییر دما و یا متراکم شدن هوا و بدون وقوع هیچ حادثه ای آسیب ببینند . حق بیمه اضافی مربوط به پوشش شکست شیشه معادل ۵ درصد حق بیمه پایه است .

۴- بیمه بدنه پوشش هزینه ایاب وذهاب

جبران زيان ناشی از عدم امكان استفاده از خودرو حادثه ديده به علت تحقق خطرات تحت پوشش بيمه نامه، با خرید این پوشش از ابتدای روز چهارم تعمیر خودرو و حداکثر به مدت ۳۰ روز روزانه یک در هزار ارزش خودرو یا حداکثر هفتصد هزار ریال بابت هزینه ایاب و ذهاب به بیمه گذار پرداخت خواهد شد  .

۵– بیمه بدنه پوشش خسارت های وارده در اثر پاشيده شدن رنگ ، اسيد و ساير مواد شيميايی روی بدنه

خسارت های وارده ناشی از پاشیده شدن رنگ و اسید و مواد شیمیایی در بند ۴ از ماده ۵ شرایط عمومی بیمه بدنه از تعهدات بیمه نامه بدنه استثناء شده اند لذا چنانچه بیمه گذار تمایل به داشتن این پوشش داشته باشد می بایست با پرداخت حق بیمه اضافی معادل ۵ درصد حق بیمه پایه نسبت به خرید این پوشش اقدام نماید .

۶– بیمه بدنه پوشش خسارت ناشی از كشيدن ميخ و ساير اشياء مشابه روی بدنه

خسارت های وارده ناشی از کشیدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه خودرو در بند ۶ از ماده ۵ شرایط عمومی بیمه بدنه از تعهدات بیمه نامه بدنه استثناء شده اند لذا چنانچه بیمه گذار تمایل به داشتن این پوشش داشته باشد می بایست با پرداخت حق بیمه اضافی معادل ۵ درصد حق بیمه پایه نسبت به خرید این پوشش اقدام نماید .

۷- پوشش حوادث خارج از کشور

تعهدات بیمه بدنه محدود به قلمرو کشور عزیزمان ایران می باشد لیکن چنانچه قصد دارید با خودرو شخصی به مسافرت خارجی بروید لازم است پوشش حوادث خارج از کشور را به پوشش های بیمه بدنه اضافه نمایید .

۸-افزایش قیمت خودرو در طول مدت بیمه

برای جلوگیری از اعمال قاعده نسبی سرمایه در مواقعی که خودرو به ارزش واقعی بیمه شده اما در طول مدت قرارداد  افزایش قیمت داشته و بیمه گذار فراموش کرده که موضوع را به اطلاع بیمه گر برساند 
توضیح اینکه خودرو در بیمه بدنه نه تنها در زمان صدور بیمه نامه باید به ارزش واقعی بیمه شود بلکه در طول مدت قرارداد اگر ارزش خودرو افزایش یا کاهش داشته باشد بیمه گذار موظف است که مراتب را به اطلاع شرکت بیمه رسانیده و الحاقی مربوطه را دریافت کند ، در غیر اینصورت یعنی اگر خودرو به قیمت واقعی بیمه شود و در طول مدت بیمه قیمت خودرو در بازار افزایش پیدا کند و بیمه گذار موضوع را به شرکت بیمه جهت صدور الحاقی اعلام نکند شرکت بیمه با اعمال قاعده نسبی سرمایه خسارت وارده را جبران میکند (اگر قیمت واقعی خودرو در زمان حادثه ۱۰۰ میلیون تومان باشد و بیمه گذار آن را ۷۰ میلیون تومان بیمه کرده باشد شرکت بیمه ۷۰% خسارت را پس از کسر فرانشیز پرداخت خواهد کرد ). افزایش قیمت خودرو در طول مدت بیمه در سه حالت ۲۵ و ۵۰ و ۱۰۰ درصد عرضه میشود 

فرانشیز بیمه بدنه

بخشی از هر خسارت است که به شرح زیر به عهده بیمه گذار است :

الف : فرانشیز خسارت های جزیی ناشی از تصادم ، تصادف و آتش سوزی :

خسارت اول ۱۰% مبلغ خسارت و حداقل پانصد هزار ریال

خسارت دوم و به بعد ۲۰% مبلغ خسارت و حداقل پانصد هزار ریال

تبصره :

در صورت تحقق هر یک از موارد زیر بصورت مستقل و یا همزمان ۱۰% به فرانشیزهای فوق اضافه میگردد:

۱- سابقه نوع گواهینامه راننده در زمان حادثه کمتر از ۳ سال باشد

۲- سن راننده در زمان حادثه کمتر از ۲۵ سال باشد


ب : فرانشیز خسارت های کلی ناشی از تصادم ، تصادف و آتش سوزی جهت کلیه وسایل نقلیه ۱۰% مبلغ خسارت است.

ج : فرانشیز خسارت های سرقت اعم از جزیی و کلی و همچنین حوادث و تصادفات ناشی از سرقت ۲۰% مبلغ خسارت است .

تخفیف های بیمه بدنه بیمه ایران

۱- تخفیف عدم خسارت : سال اول ۲۵% سال دوم ۳۵% سال سوم ۴۵% سال چهارم و یا بیشتر  60%

۲- تخفیف خودروهای صفر کیلومتر : خودروهای سواری ۳۰% بارکش ۲۰%

۳- تخفیف گروهی: در صورتیکه بیمه گذار بصورت یکجا برای بیش از ۵۰ خودرو بیمه بدنه خریداری کند با توجه به تعداد بیمه بدنه خریداری شده از ۱۰ الی ۲۰ درصد تخفیف داده میشود

۴- تخفیف ویژه ایثارگران : جانبازان و آزادگان عزیز و اعضای محترم خانواده شهدا در زمان خرید بیمه بدنه میتوانند از تخفیف ۲۰% بهره مند شوند

۵- تخفیف ویژه اعضاء محترم هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ۱۰%

۶- تخفیف ویژه به خودروهای با کیفیت : به خودروهایی که از سال ساخت آنها بیش از ۵ سال سپری نشده باشد و دربانک اطلاعاتی بیمه ایران جزو خودروهای با کیفیت باشند ۱۰% تخفیف ویژه کیفیت داده میشود

۷- تخفیف نقدی : در صورت پرداخت نقدی حق بیمه بدنه ۱۰% تخفیف اعمال میشود

۸- سایر تخفیف های مناسبتی 

نکته : حداکثر تخفیف قابل ارائه در بیمه بدنه از ۷۰% تجاوز نخواهد کرد

راهنمای خرید بیمه بدنه

بیمه گذار به همراه خودرو مورد بیمه جهت بازدید اولیه به دفتر نمایندگی بیمه ایران خانم ابراهیمی واقع در تهرانپارس بلوار شاهد بین خیابان ۱۸۶-۱۸۴ پلاک ۱۴۰ مراجعه کرده و پس از بازدید اولیه خودرو بلافاصله بیمه بدنه صادر می‌گردد.

مدارک مورد نیاز صدور بیمه بدنه

 1. کارت انتظامی و یا سند مالکیت اتومبیل

راهنمای دریافت خسارت از بیمه بدنه

پس از وقوع حادثه، بیمه‌گزار موظف است در کوتاهترین زمان ممکن به واحد خسارت، اعلام خسارت نماید. در این صورت، روند بررسی پرونده بیمه گزار، بازدید و برآورد خسارت و در نهایت پرداخت خسارت آغاز می‌شود. چنانچه بیمه گزار مقصر باشد و به شخص و یا شی ثالثی آسیب رسانده باشد، ابتدا باید در مورد خسارت شی و یا شخص ثالث آسیب دیده تسویه‌حساب کرده و طی نامه‌ای، تسویه حساب را به این اداره اطلاع دهد و سپس به خسارت وارده رسیدگی می‌شود.
درصورتیکه بیمه گزار زیاندیده باشد و مقصر داشته باشد، بخشی از خسارت برآورد شده از شرکت بیمه شخص ثالث مقصر و یا از خود مقصر دریافت می‌شود. در پرداخت خسارت چنانچه نیاز به تعویض قطعه‌ای باشد، بیمه گزار موظف است قطعه معیوب را به اداره خسارت تحویل دهد.

 • در صورت بروز حادثه، بیمه گزار با تکمیل “فرم اعلام خسارت بدنه اتومبیل” به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های بدنه اعلام خسارت می‌کند.
  این فرم شامل موارد زیر است:
  1. مشخصات بیمه‌نامه/ قرارداد
  2. مشخصات راننده موردبیمه
  3. مشخصات وسیله نقلیه طرف حادثه
  4. چگونگی وقوع حادثه
 • در نهایت اطلاعات تکمیل شده توسط بیمه گزار امضا و تایید می‌شود.
 • پس از تکمیل فرم، بیمه گزار موظف است مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده را تکمیل کند.
  درصورتی‌که خودرو نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، برای قطعات موردنیاز “فاکتور” تهیه می‌شود و بیمه گزار موظف است قطعات آسیب دیده (داغی) را به بیمه تحویل دهد.
 • پس از محاسبه خسارت قابل پرداخت، “حواله پرداخت خسارت” در سه نسخه و “فرم مفاصاحساب” در دونسخه صادر و به بیمه گزار تحویل داده می‌شود.
  درصورتی‌که بیمه گزار بدهی داشته باشد این حواله در ۴ نسخه صادر می‌شود که یک نسخه از آن جهت کسر بدهی‌های بیمه گزار می‌باشد و به اداره کل حسابداری و آمار تحویل داده می‌شود.
 • بیمه گزار حواله و فرم مفاصاحساب صادره را جهت دریافت چک به اداره‌کل حسابداری و آمار تحویل می‌دهد.
 • بیمه گزار چک به مبلغ محاسبه شده را از اداره‌کل حسابداری و آمار تحویل گرفته و به ازای آن “رسید دریافت چک” را تکمیل می‌کند.

مدارک مورد نیاز هنگام دریافت خسارت از بیمه بدنه

 • کارت ملی بیمه گزار، مالک یا نماینده قانونی مالک
 • کروکی افسر کاردان
 • برگ‌های بازجویی طرفین حادثه در خصوص کروکی غیر سازشی
 • سایر گزارش‌های تکمیلی از قبیل: گزارش نیروی انتظامی، گزارش کارشناس یا کارشناسان رسمی دادگستری،  برگه قبول تقصیر مقصر، رای محاکم در مورد کروکی غیر سازشی ، عکس مواضع آسیب‌دیده،خود بیمه‌گزار می‌تواند عکس‌ها را تهیه کند
 • تصویر مصدق گواهینامه راننده در هنگام حادثه (برای دارندگان تاکسی ارایه کارنامه) یا دفترچه پلیس راه (برای اتوبوس و مینی‌بوس)
 • اسناد مالکیت اتومبیل زیان‌دیده
 • استعلام بیمه‌نامه مقصر و برش بیمه‌نامه
 • اصل بیمه‌نامه
 • رسید پرداخت حق‌بیمه
 • صورتحساب مسافران روز حادثه (برای اتوبوس و مینی‌بوس)
 • فاکتور هزینه حمل
 • فاکتور لوازم تعویضی در صورت نیاز
 • بارنامه (برای کامیونها و تریلرها)
  درصورتیکه بیمه‌گذار به بیمه بدهکار باشد و حق‌بیمه را کامل پرداخت نکرده باشد، مبلغ بدهکاری از خسارت محاسبه شده کسر می‌گردد.
بیمه بدنه
بیمه بدنه

بیمه بدنه,بیمه بدنه خودرو,بیمه بدنه ایران,بیمه بدنه موتور سیکلت,بیمه بدنه پاسارگاد,بیمه بدنه چیست,بیمه بدنه آسیا,بیمه بدنه پارسیان,بیمه بدنه سایپا,بیمه بدنه خودرو چیست

نمایندگی بیمه ایران تهرانپارس | شرق تهران

کد نمایندگی: ۲۰۶۲۶ ( تحت نظارت شعبه خسارتی ممتاز شرق )

آدرس : تهرانپارس ، بلوار شاهد ، بین ۱۸۶ و ۱۸۴ پلاک ۱۴۰

☎   تلفن : ۱۸۳۸ ۷۷۷۲                  ☏   تلفکس: ۲۴۳۸ ۷۷۸۶

 

gmail_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

ایمیل : bime20626@gmail.com

telegram_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

آیدی تلگرام : @e_bimeiran

whatsapp_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

پیام در واتساپ : BimeIran

aparat_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

کانال آپارات : bime_iran_20626

youtube_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

کانال یوتیوب: Bime_iran@

instagram_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

صفحه اینستاگرام: bimeiran20626

twitter_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

صفحه توئیتر: @BimeIran20626

facebook_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

صفحه فیسبوک:  bime20626

linkedin_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

صفحه لینکدین : bimeiran

yelp_بیمه_ایران_ابراهیمی_تهرانپارس_شرق_20626

صفحه یلپ: ebimeiran.yelp.com

آدرس در گوگل مپ : https://goo.gl/maps/rGEPBhfUGnTdRmuV7

بیمه بدنه,بیمه بدنه خودرو,بیمه بدنه ایران,بیمه بدنه موتور سیکلت,بیمه بدنه پاسارگاد,بیمه بدنه چیست,بیمه بدنه آسیا,بیمه بدنه پارسیان,بیمه بدنه سایپا,بیمه بدنه خودرو چیست,بیمه بدنه ازکی,بیمه بدنه البرز,بیمه بدنه ایران خودرو,بیمه بدنه آنلاین,بیمه بدنه اتومبیل,بیمه بدنه اقساطی,بیمه بدنه اقساطی بدون چک,بیمه بدنه ایران خسارت,بیمه بدنه آرمان,بیمه بدنه آسیا آنلاین,بیمه بدنه آسیا استعلام,بیمه بدنه آیتول,بیمه بدنه آسیا اصفهان,بیمه بدنه آسیا غرب تهران,بیمه بدنه آنلاین ایران,بیمه بدنه آتش سوزی,بیمه بدنه بیمه ایران,بیمه بدنه بدون کروکی,بیمه بدنه به انگلیسی,بیمه بدنه بیمیتو,بیمه بدنه بهتر است یا کارت طلایی,بیمه بدنه بیمه دات کام,بیمه بدنه بعد از فروش خودرو,بیمه بدنه بعد از تعویض پلاک,بیمه بدنه بیمه دانا,بیمه بدنه بیمه آسیا,بیمه بدنه پراید,بیمه بدنه پارسیان چطوره,بیمه بدنه پژو پارس

امتیاز داده شده
[امتیاز دهنده: 1604 میانگین امتیاز: 4.3]

❤️ ❤️  ( به شما بهترین تخفیفات بیمه را پیشنهاد می‌دهیم ) ❤️ ❤️

بیمه-ایران-نمایندگی-ابراهیمی
نمایندگی رسمی بیمه ایران

#بیمه_ایران #بیمه_ماشین #بیمه_شخص_ثالث #بیمه_آتش_سوزی #بیمه_اینترنتی #بیمه_آتش_سوزی_صنعتی
#بیمه_شمال_تهران #خرید_اینترنتی_بیمه #بیمه_بدنه #بیمه_آسانسور #خرید_آنلاین_بیمه
#بیمه_ایران_تهرانپارس #بیمه #ابراهیمی #بیمه_غرب_تهران

مطلب پیشنهادی

بیمه بدنه

پوشش تکمیلی بیمه های بدنه جهت جبران زیان وارده به خودروهای دارای ارزش نا متعارف

▪️حسب ابلاغ اداره کل بیمه های اتومبیل، در راستای ارائه خدمات بهینه، مطلوب و مطابق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.