جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت

بیمه موتور سیکلت یا بیمه شخص ثالث موتور سیکلت به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا در تصادفات و در زمان ایجاد خسارت جانی  یا مالی برای دیگران، بتواند غرامت خسارات ایجادشده را پرداخت نماید. قانون در مورد بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه بسیار دقیق و سخت‌گیرانه عمل می‌کند یعنی بیمه موتور سیکلت مانند بسیاری از بیمه‌ها اختیاری نیست و دارندگان موتور سیکلت موظف هستند جهت استفاده از موتور سیکلت خود، به اجبار اقدام به دریافت این بیمه کنند. در غیر این صورت قادر به استفاده از موتور سیکلت خود نیستند و با متخلفین نیز برخورد قانونی می‌شود. با توجه به همین مسئله می‌توان به اهمیت بیمه موتور سیکلت پی برد. جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت نیز تأکید دوباره بر لزوم داشتن این بیمه‌نامه است و بیمه‌گزار باید قبل از تاریخ سررسید بیمه، اقدام به تمدید آن کند. در اینجا قصد داریم درباره جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت ، مقدار این جریمه دیرکرد و نحوه جلوگیری از آن توضیح دهیم.

تأثیر جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت در نرخ بیمه‌نامه

جریمه دیرکرد موتور سیکلت به صورت روزشمار محاسبه شده و در نرخ نهایی بیمه‌نامه تأثیر خواهد داشت اما نرخ بیمه موتور سیکلت به عوامل مختلف دیگری مانند تعداد سیلندر موتور سیکلت، مدل موتور سیکلت یا همان سال ساخت آن، نوع کاربرد و شکل آن که به صورت دوچرخ، سه‌چرخ و سایدکار باشد و همچنین گازی و یا دنده‌ای بودن آن نیز بستگی دارد. همچنین در صورت عدم خسارت، مشمول دریافت تخفیف عدم خسارت نیز خواهد شد.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت به هیچ عنوان قابل بخشش و یا تخفیف نیست. تنها در صورتی این امکان وجود دارد که دستور از سوی مراجع ذی‌ربط مانند راهنمایی و رانندگی کشور صادر شود و مطابق قوانین ابلاغ شده از این نهادها، تخفیف و یا موارد بخشش بیمه شخص ثالث اعمال شود. در سال ۱۳۹۸ نیز دستوری مبنی بر بخشش جریمه دیرکرد بیمه موتور ابلاغ گردید که پایان مهلت اجرای این دستور تابستان ۹۸ بوده است.

برای اطلاع از بخشنامهای جدید با بیمه ایران نمایندگی ابراهیمی کد ۲۰۶۲۶ تماس حاصل فرمایید.

مطلب پیشنهادی

رای ديوان عالی کشور در خصوص دیه رانندگان مقصر حادثه

دیوان عالی کشور با صدور رای وحدت رویه خود اعلام کرد که رانندگان متخلف نیز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *