نکته مهم درباره بخشودگی جرایم رانندگی در سال ۱۴۰۰

 نکته مهم درباره بخشودگی جرایم رانندگی در سال ۱۳۹۷

۱. جرایم رانندگی قبل از ۱۳۹۷

نمایندگان در بخش درآمدی تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۳۹۷ مقرر کرده اند در صورت پرداخت و تسویه‌ حساب قبوض جریمه های رانندگی توسط مالکان خودروها تا پایان آذر ۱۳۹۷، جریمه دیرکرد ناشی از عدم پرداخت تا پایان ۱۳۹۶ بخشیده می‌شود.

این ارفاق در قانون بودجه ۱۳۹۶ گنجانده شده بود و در صورت پرداخت جریمه‌های رانندگی تا پایان آذر ۱۳۹۶، جریمه دیرکرد مربوط به جرایم قبل از ۱۳۹۶ بخشیده می‌شد.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور هم در این رابطه گفته است ۳۰ اذر آخرین مهلت بخشودگی دوبرابری جریمه های رانندگی است و پس از آن بار دیگر دوبرابری جریمه ها در سوابق خودروها اعمال می شود.

وی از افرادی که قصد پرداخت جریمه های خود را دارند تا از این تسهیلات استفاده کنند خواست هرچه زودتر نسبت به پرداخت جریمه اقدام کنند.

۲. جرایم رانندگی ثبت شده توسط دوربین ها

طبق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی جریمه‌های رانندگی ثبت شده توسط دوربین‌ها دو برابر نمی‌شوند. بدین ترتیب این جریمه ها در هر زمانی بدون احتساب جریمه دیرکرد صد در صدی ،که به تمام جرایم رانندگی دیگر تسری می یابد، پرداخت می شوند. این تنها استثنا بر جریمه دیرکرد صد در صدی است.

۳. جرایم رانندگی  ۱۳۹۷

بر طبق قانون بودجه بخشودگی جرایم رانندگی فقط به جرایم رانندگی رخ داده تا پایان ۱۳۹۶ تعلق می گیرد. بنا بر این جرایم ۱۳۹۷ چنانچه بعد از سررسید قانونی در ۱۳۹۷ پرداخت شوند مشمول جریمه دیرکرد ۱۰۰ درصد خواهد بود.

#بخشش جریمه رانندگی #بیمه_ایران_شرق_تهران

بیمه ایران شرق تهران نمایندگی ابراهیمی کد ۲۰۶۲۶

خرید بیمه آنلاین

خرید بیمه ایران

بیمه ایران تهرانپارس ابراهیمی

امتیاز داده شده
[امتیاز دهنده: 343 میانگین امتیاز: 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.